Domowe sposoby na piękne włosy

Domowe sposoby na piękne włosy

Chcesz mieć piękne włosy? Jeśli tak, to powinnaś o nie dbać, aby takie właśnie były. Nie jest to jednak proste zadani szczególnie dla tych, których włosy z natury są suche i szorstkie lub kręcone. Taka czupryna przysparza mnóstwo kłopotów i rozstraja nerwy, ponieważ zanim wyjdziesz z domu musisz z nimi walczyć na różne sposoby.

Jeśli dodatkowo, ktoś, kto ma taki rodzaj włosów próbuje je zapuścić to ma naprawdę dużo pracy przed sobą. Bardzo często zdarza się tak, że ktoś, kto zapuszcza włosy z nic w świecie nie chce ich obciąć. Wydaje się takiej osobie, że każdy obcięty centymetr to utrata włosów. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ włosy muszą być podcinane regularnie inaczej końce same się wykruszają. Wtedy wydaje nam się, że włosy wcale nie rosną i nadal ni chcemy ich obcinać. Co więcej, fryzura ze zniszczonymi końcówkami, wcale ładnie się nie prezentuje. Dlatego zwróć uwagę na to, że jeśli włosy są zniszczone należy je podciąć. Jeśli boisz nie iść do fryzjera, ponieważ może on obciąć zbyt dużą ilość włosów a jak wiadomo liczy się każdy centymetr, to może zrobić to sama w domu. Dobre jednak, mieć nożyczki, które są odpowiednio dostosowane do cięcia włosów. Nie mogą to być nożyczki szkolne czy krawieckie, ponieważ nie utną one dobrze włosów, ale sprawią, że końce będą postrzępione i jeszcze szybciej się zniszczą. Jeśli bierzesz się sama za takie strzyżenie, to pamiętaj, aby robić to na mokro, ponieważ wtedy włosy są znacznie mniej miażdżone przez ostrza. Najlepiej zrób to zaraz po umyciu włosów. Pamiętaj jednak, by poszukać na Internecie sposobów, jakimi obetniesz włosy bez trudu lub poproś kogoś z domowników o pomoc.

Pielęgnacja włosów

Bardzo ważne jest także to, co wcierasz we włosy już po tym jak je umyjesz i wysuszysz. Jak wiadomo, doskonałe działanie mają sera. Jednak niekiedy ich ceny są naprawdę wysokie. Dlatego też, dzisiaj przekonasz się, że zrobienie własnego serum to łatwizna.

Potrzebny nam będzie olejek jojoba orz olej z winogron. Ponieważ olejek jojoba jest lekki, to doskonale nadaje si do włosów, gdyż ich nie obciąża.W przypadku olejku z pestek winogron mamy do czynienia z dużą ilością odżywczych substancji, które przenikają do wnętrza włosów. Aby przygotować serum wlewamy do pojemnika 12 kropli olejku z pestek winogron i kilka kropli olejku jojoba.

Kolejną propozycje serum możemy zrobić z połączenia aloesu, pokrzywy i skrzypu. Wrzucamy do wody kilka liści skrzypu i pokrzywy i gotujemy przez 15 minut. Kiedy już wywar nam ostygnie, dodajemy do niego dwie łyżki aloesu.

Podobne sera możemy przygotować także z olejku kokosowego i rycynowego oraz z aloesu, oleju kokosowego i witaminy E.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *