Jakich błędów nie popełniać przy pielęgnacji włosów?

Jakich błędów nie popełniać przy pielęgnacji włosów?

Każdy chce mieć piękne i lśniące włosy. Tzw. włosamaniaczki mają niekiedy mnóstwo kosmetyków, które do włosów są przeznaczone i mają sprawiać, że będą one piękniejsze, dłuższe i zdrowsze. Jednak nie wszyscy mają możliwość, czas oraz pieniądze na takie kosmetyki. Niekiedy należą one do naprawdę bardzo drogich, więc niektórzy na takie sobie pozwolić nie mogą.

Jednak niekiedy, a nawet, jeśli na takie kosmetyki nas stać i bardzo lubimy je nakładać na włosy to może się okazać, że przesadziliśmy i będą one w jeszcze gorszym stanie niż poprzednio. Dlatego też musimy wiedzieć, jakie składniki są odpowiednie do danego rodzaju włosów oraz czego twoje włosy wymagają, ponieważ może się okazać, że komuś, kto ma podobną czuprynę odpowiedna jakiś składnik, a u Ciebie będzie on powodował katastrofę.

Tego nie rób swoim włosom

Myjesz codziennie włosy? A więc popełniasz karygodny błąd, który szkodzi twoim włosom. Jeśli chcesz, aby były one nawilżone i lśniące, to musisz zaprzestać takich praktyk i myć włosy np. co dwa dni lub rzadziej. Jeśli często myjemy włosy, to niszczymy ich naturalną warstwę ochronną, która nie tylko sprawia, że s one elastyczne, ale także nawilżone. Bardzo złym nawykiem jest także płukanie swoich włosów gorąca wodą. Sprawia one, że łuski się rozchylają, a włosy stają suche i szorstkie./ Aby je domknąć najlepiej jest płukać włosy letnią wodą, a przy ostatnim polewaniu użyć zimnej wody.

Każdy z nas lubi testować nowości. Pamiętaj jednak, że w przypadku szamponu do włosów nie jest to dobra praktyka, ponieważ może się okazać, że kompletnie on ci nie służy. Jeśli masz ulubiony szampon, który dobrze działa na włosy to nie rezygnuj z niego. Jeśli już umyjemy włosy, to koniecznością jest nałożenie odzywki. Jest to bardzo ważne., Ponieważ to ona pozwala nam poczesać włosy i tworzy ochronny filtr. Jednak to jeszcze nie wszystko, gdyż mycie musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób. Nie możesz zapominać o tym, że włosy tłuste tylko u nasady, więc to tam nałóż szampon, w przypadku reszty włosów, wystarczy, że po nich spłynie piana, a i tak będą u myte.

Bardzo ważne jest także to, jakiego szamponu używasz. Jeśli kupisz najtańszy, to nie oczekuj super efektów, ponieważ ich nie będzie. Jeśli chcesz mieć dobry szampon z dużą ilością odżywczych olejków, to trzeba przygotować się na większy wydatek niż 5 zł. Poszukuj najlepiej szamponów ekologicznych, w których nie ma silnych detergentów i innych substancji chemicznych, ponieważ będą one dbały o nawilżenie włosów i och blask. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *