Jak dobrać podkład do twarzy?

Jak dobrać podkład do twarzy?

Podkład do twarzy jest podstawowym kosmetykiem jakiego używa się do wykonania makijażu. Istnieje wiele jego rodzajów i kolorów, dlatego każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie. Służy do krycia niedoskonałości na twarzy, m. im zaczerwienień, zmian trądzikowych, sińców pod oczami. Ma sprawić, by kobieta wyglądała młodo, świeżo i pięknie. Jak zatem dobrać podkład, by pasował do naszej cery i urody?

Rodzaje podkładów

Firmy kosmetyczne prześcigają się w coraz to nowoczesnych formułach podkładów. Niektóre posiadają w składzie kwas hialuronowy, witaminę C, wyciągi z roślin, np. rumiany, czy kasztanowca.

Podkład może być nawilżający, matujący, czy rozświetlający. Niektóre mają formułę odmładzającą, a niektóre przeznaczone są specjalnie dla cery trądzikowej, cery naczyniowej, czy skóry wrażliwej. W zależności od typu cery i efektu jaki chce osiągnąć użytkowniczka należy dobrać odpowiedni fluid.

Podkład idealny?

Podkład idealny to taki, który po zużyciu kupujemy kolejny i kolejny raz. Fluid taki dobrze matuje, ale także spełnia funkcję pielęgnacyjną – dba o stan cery i leczy niektóre niedoskonałości. Jego wytrzymałość jest długa, nie trzeba go poprawiać co kilka chwil, jest wygodny w aplikowaniu, a dzięki niemu wyglądamy naturalnie pięknie.

Dobry podkład powinien wygładzać powierzchnię twarzy, pielęgnować oraz chronić ją przez promieniowaniem UV oraz innymi szkodliwymi czynnikami, zabezpieczać przed działaniem wolnych rodników, zmniejszać podrażnienia i zaczerwienienia, ujędrniać skórę i nadawać jej naturalny wygląd.

Fluid powinien łatwo się aplikować i rozprowadzać na skórze, opakowanie powinno być odpowiednio duże i łatwe w obsłudze, a nie powinien zostawiać tłustego połysku.

Dla każdego typu cery 

Najnowsze technologie pozwalają na stworzenie podkładu dla każdego typu cery. Są dostępne na rynku fluidy dla skóry wrażliwej, naczyniowej, czy trądzikowej. Jest to ważne dla użytkowniczek, dlatego że dolegliwości te mogą sprawić, że kobieta nie czuje się atrakcyjnie. Podkład taki nie tylko kryje niedoskonałości, lecz także pozwala się pozbyć problemu cery.

Skóra wrażliwa potrzebuje podkładu ze składnikami łagodzącymi, które nie podrażnią skóry, lecz złagodzą dolegliwości. Powinien być delikatny, lekki, nieobciążający skóry twarzy.Fluid dla cery naczyniowej powinien nie tylko kryć pajączki, ale i łagodzić zaczerwienienia i chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Często zawiera wyciąg z kasztanowca, witaminę C, które zapobiegają pęknięciom naczynek krwionośnych.

Z kolei na skórę trądzikową stosuje się lekki, delikatny fluid, który nie zatka porów i nie obciąży dodatkowo cery, posiadający składniki działające przeciwzapalnie i matująco. Osoby z cerą trądzikową posiadają ślady po krostkach, przebarwienia i blizny – fluid powinien je zakryć, lecz bez efektu maski.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *