Odżywiamy włosy zniszczone

Odżywiamy włosy zniszczone

Każdy, kto posiada suche i szorstkie włosy, wie jak trudno jest je doprowadzić do porządku. Bardzo ważne jest wtedy to, aby unikać kosmetyków, które dodatkowo je wysuszają jak np. lakiery do włosów, żele czy pianki. Jednak, aby poskromić nasze w…losy, takich właśnie kosmetyków używamy. I tutaj wpadamy w błędne koło.

Jeśli więc chcemy poprawić stan swoich włosów, to koniecznie musimy odstawić takie kosmetyki, które je wysuszają. Na początku będzie to zapewne trudne, ale po jakimś czasie zauważysz, że twoje włosy są w nieco lepszym stanie. Bardzo ważne jest także to, jakiego szamponu używasz. Jeśli ma on dużo substancji chemicznych i myjących, to jego także musisz wymienić. Ale skąd wiedzieć, który jest dobry? Najlepiej jest czytać składy. Jednak nie każdy ma tę umiejętność wyuczoną, a składników jest dość duża ilość. Dlatego też, wystarczy, że będziesz znała te podstawowe, których powinna unikać. Na początek, znajdź taki, który nie posiada SLS, SLES oraz innych składników tego pochodzenia, ponieważ są to silne detergenty, które wysuszają włosy i mogą powodować choroby skóry. Takiego szamponu, który nie zawiera szkodliwych substancji nie poszukuj w aptece, ponieważ tam takich nie znajdziesz. Zdaj się raczej na sklepy zielarskie i spytaj o szampon ekologiczny.

Olej dla pięknych włosów

Bardzo pomocne w pielęgnacji są także oleje różnego rodzaju. Możemy do nich dolewać olejki eteryczne, które pielęgnuj dodatkowo włosy lub tez je pobudzają do wzrostu. Wybrany olej podgrzewamy w kąpieli wodnej, aż będzie on ciepły. Teraz, maczamy palce w oleju i w pierwszej kolejności wcieramy go w skórę głowy robiąc przy tym masaż, który dodatkowo pobudzi włosy poprzez poprawę krążenia krwi. Kiedy już w ten sposób nałożysz olej na całe włosy, przykryj je r ręcznikiem i zrób turban. Dzięki temu będą one cały czas ciepłe i olej będzie mógł lepiej wchłonąć we włosy.

Taki turban możemy trzymać na głowie ponad godzinę, im dłużej tym lepiej. Po upływie czasu myjemy włosy zwykłym szamponem. Jeśli obawiasz się czy szampon poradzi sobie ze myciem oleju, to możesz umyć je dwa razy. Dzięki temu będziesz miała pewność, że nie pozostaną Ci tłuste kosmyki. Bardzo ważne jest także odpowiednie dobranie oleju, wybieraj tylko te nierafinowane i naturalne. Omijaj szerokim łukiem olej rzepakowy. Jeśli Twoje włosy nie są bardzo suche, to wystarczy, że będziesz nakładać olej na włosy raz w tygodniu. Jeśli zaś są bardzo suche, to rób to przed każdym myciem. Pamiętaj także o maseczkach nawilżających. 

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *