Wybieramy żel do golenia!

Wybieramy żel do golenia!

Golenie twarzy to codzienny rytuał większości mężczyzn. Mimo panującej na zarost mody, część panów musi golić się ze względu na charakter pracy, inni, żeby prezentować się elegancko i nienagannie. Bez względu na przyczynę, każdy musi wybrać odpowiednią metodę golenia. Niezależnie od wybranej metody proces golenia może być zabiegiem pielęgnującym skórę twarzy eleganckiego mężczyzny. Ważny jest przy tym dobór odpowiednich kosmetyków.

Rozwój technologiczny sprawił, że współcześni mężczyźni stawiają przede wszystkim na wygodę. Dzisiejsze maszynki mają działać sprawnie, efektywnie i precyzyjnie, a preparaty do golenia, nie tylko zmiękczać włosy, ale też skutecznie pielęgnować i nawilżać skórę. Dostępne na rynku pianki, kremy i żele do golenia oprócz substancji zmiękczających, zawierają również witaminy, oleje i ekstrakty roślinne, które wzmacniają oraz nawilżają naskórek, dzięki czemu skutecznie zapobiegają wszelkim podrażnieniom. Taka pielęgnacja pozwala zminimalizować ryzyko podrażnień i uszkodzeń naskórka po regularnym goleniu.

Grunt to odpowiednie przygotowanie

Zanim sięgniemy po maszynkę należy właściwe przygotować skórę twarzy i zarost do golenia. Niestety często proces ten jest przez mężczyzn traktowany bardzo pobieżnie. A warto wiedzieć, że dla efektu końcowego golenia ma on zasadnicze znaczenie i w dużej mierze może zapobiec ewentualnym problemom. Tak więc mężczyzna, któremu zależy na dobrej prezencji, powinien umyć dokładnie twarz przed przystąpieniem do golenia. Dzięki temu skóra oczyszczana jest z wszystkich zanieczyszczeń, z martwego naskórka oraz z warstwy sebum. Tak przygotowana twarz pozwala ograniczyć ryzyko pojawienia się po goleniu krostek i zaczerwienień. Pamiętaj, że stosowany preparat do mycia twarzy nie powinien zawierać mydła, ponieważ wysusza skórę, co szczególnie przy goleniu może sprawić wiele problemów. Kolejnym użytecznym zabiegiem jest peeling. Jest on szczególnie polecany tym panom, którym odrastające włoski zakręcają się i przebijając naskórek zaczynają wrastać ponownie w twarz, przez co pojawiają się nieestetyczne grudki i krostki, utrudniające golenie. Peeling ułatwia wydostanie się wrastających włosków na zewnątrz. Tak przygotowana twarz może zostać bez przeszkód ogolona.

Kupujemy piankę

Na rynku jest wiele pianek do golenia. Najlepiej wybrać te przeznaczone do każdego rodzaju skóry, również wrażliwej, ponieważ odpowiednio zmiękczą i złagodzą naskórek. Polecamy NUXE MEN Piankę do golenia, której gęsta, kremowa konsystencja zwiera wyciąg z drzewa sandałowego, ułatwiającego dokładne golenie i zmniejsza ryzyko podrażnień.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *