Ratujemy włosy zniszczone – maseczka z henny!

Ratujemy włosy zniszczone – maseczka z henny!

Lubisz farbować włosy? A wiesz, co się w takiej farbie znajduje? Jeśli nie jesteś jeszcze tego świadoma, to koniecznie dokładnie się wczytaj w poniższy tekst, ponieważ może się okazać, że już nigdy nie sięgniesz po farbę do włosów.

Według badań, farba doi włosów posiada składniki, które mogą powodować nowotwory oraz alergie i podrażnienia. Co więcej zawierają one amoniak, który jest toksyczny i podrażnia on drogi oddechowe. Co gorsza truje on nasz organizm, ponieważ przedostaje się do krwioobiegu i tam dalej krąży siejąc spustoszenie. Dlatego, jeśli zamierzasz farbować włosy, wyposaż się w maseczkę, aby nie wdychać trujących oparów. Ale co z farbami, które amoniaku nie zawierają? Czy one także są taki szkodliwe? Oczywiście, a dla naszych włosów nawet bardziej, ponieważ zawierają pochodne amoniaku, czyli sól amonową. To, że farba jest bez amoniaku jest bzdurą, gdyż farba musi mieć składnik, który pozwoli wejść kolorowi w nasze włosy. Mimo iż sól amonowa jest bezzapachowa, to i tak jest toksyczna. To, że jej zapachu duszącego nie czuć, nie oznacza, że nie szkodzi. Co gorsza taka sól amonowa robi na naszej głowie straszne spustoszenie. Zbiera się ona we wnętrzu naszych włosach przy każdym kolejnym farbowaniu i sprawia, że stają się napęczniałe, suche i szorstkie.

Jeśli zdałaś sobie sprawę, co ląduje, co miesiąc na Twojej głowie to teraz powinnaś poznać taka farbę, która jest nie tylko zdrowa, ale także sprawia, że włosy doskonale wyglądają i maja pożądany kolor.

Henna dla pięknych włosów

Ale jak farbować henna włosy siwe? Nie jest to nic trudnego. Wystarczy, że kupisz wybrany kolor i przygotujesz mieszankę według przepisu na opakowaniu. Musisz jednak pozostawić ja na włosach około 5 godzin. Taki zabieg musisz powtórzyć, co tydzień, aby włosy nabrały odpowiedniego koloru. Pamiętaj jednak, aby na włosy przed nałożeniem henny nie nakładać olejków. Jeśli zamierzasz uzyskać kolor, będzie to niemożliwe i henna nie będzie miała jak wniknąć do wnętrza włosa.

Jak wiadomo, farba czepia się nie tylko włosów, ale także skóry, dlatego musisz ją odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej, więc wykonywać zabieg w rękawiczkach, a na skórę przy linii włosów czy uszy i szyję nałożyć wazelinę lub tłusty balsam. Pamiętaj także, aby po nałożeniu henny na włosy, nie myć ich przez 24 godziny, aby kolor zdążył się utlenić. Bardzo istotne jest także to, aby na włosy z henną nałożyć czepek, ponieważ dzięki temu nie będzie nam maseczka wysychać i łatwiej będzie nam ją zmyć z włosów. 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *