John Masters – pomada do układania włosów

John Masters – pomada do układania włosów

Masz włosy kręcone? Jeśli tak, to z pewnością chcesz, aby były one proste. Tak samo działa to w odwrotną stronę, ktoś, kto ma włosy proste, chce mieć kręcone. Zwykle nie podobają się nam włosy proste, ponieważ nie potrafimy ich unieść od nasady głowy i są one zbyt oklapnięte.

W przypadku włosów kręconych, problem jest nieco inny. Bardzo trudno jest je zdyscyplinować, ponieważ nie tylko bardzo się stroszą, ale także niezmiernie puszą i plączą. Dlatego, wymagają one szczególnej pielęgnacji. Podstawowym błędem, jaki popełniamy podczas pielęgnowania takich włosów, to to, że czeszemy je na sucho. Nie powinniśmy tego robić. Oczywiście, zwykle słyszymy, że czesanie na mokro jest niedopuszczalne, ponieważ włosy wtedy bardzo się plączą i są bardziej podatne na zniszczenia. Jednak w przypadku kręconej czupryny, sytuacja wygląda nieco inaczej. Takie włosy, na sucho nie powinny być czesane, gdyż niszczymy ich skręt i sprawiamy, że wyglądają one jak ptasie gniazdo. Tracą także blask i nie chcą się kompletnie układać. Dlatego też, musimy najpierw je umyć, potem nałożyć odzywkę, a następnie poczesać. Dzięki temu, nie stracimy skrętu naturalnego.  Do tego typu włosów, pomocne będą także rożnego rodzaju olejki, które nawilżą i nabłyszczą włosy. Najlepszym sposobem na naturalny blask jest nakładanie na włosy oleju przed myciem na dwie godziny.

Znaczenie olejów dla włosów

Bardzo ważne jest to, jakiego oleju do zabiegu użyjesz. Przede wszystkim patrzymy na rodzaj włosów oraz ich stan. Do kręconych doskonały będzie olej z awokado, oliwa z oliwek oraz olej jojoba. Doskonale one nawilżą włosy i zdyscyplinują nasze włosy. Jak nakładać olej? Aby zadziałał jak najlepiej, należy wsmarować go we włosy i przykryć głowę ręcznikiem. Po upłynięciu dwóch godzin, zmywamy dwukrotnie szamponem.

Jednak nie każdy ma czas na takie zabiegi, dlatego też powstała JOHN MASTERS Pomada do układania włosów. Co jest w niej takiego niesamowitego? Przede wszystkim to, że zawiera ona w sobie cenne olejki w tym także wosk pszczeli oraz olejki eteryczne. Doskonale nawilża włosy, a także sprawia, że stają się lśniące i ujarzmione. Pomada idealnie nadaje się do włosów kręconych, możemy jej używać, co wzmacniania i wykańczania fryzury, a nawet, jako balsam do rąk czy też zmiękczania naskórka na innych partiach ciała. Nie zawiera ona oleju parafinowego, który może powodować podrażnienia oraz wysuszenie. Jest ona bogata w oliwę z oliwek, masło mango, wosk pszczeli, olej babassu, wawrzyn szlachetny, drzewo cedrowe oraz balsam jodłowy. Wszystkie te składniki, działają na włosy odżywczo, ochronnie i regeneracyjnie.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *